VOGE 300 R

Mám jeden valec, som nahaté trojkilo, no naučím ťa, ako si užiješ v meste, aj za jeho hranicami

Objem motora:

292 cm3

Výkon:

21 kW

Spotreba:

3,3 l/100 km

Vodičský preukaz:

A2

Farba:

Cena od:

3 790 EUR

POĎME SA ZOZNÁMIŤ

Trojstovka, ktorá je v meste ako doma

Som jednovalcový trojkilový naháč, ktorý vďaka výkonu 21 kW (28,5 k) osedlajú aj začínajúci jazdci. Alebo tí, ktorí sa teraz necítia na niečo silnejšie a potrebujú nabrať istotu. To však rýchlo prejde. Sedadlo mám 790 mm nad zemou, takže zo mňa dosiahneš na zem, aj keď nepatríš medzi dlháňov či supermodelky. Hneď, keď si na mňa sadneš, zistíš, že my dvaja si budeme rozumieť.

Veľmi dobre viem, ako zažiariť. Nielen vďaka sexi krivkám v úspornom kostýme, za ktorými sa otočia všetky hlavy, ale aj pomocou LED svetiel. Vôbec sa s tým nepáram, LEDky mám úplne všade. Veď treba, aby sme videli my a všetci videli nás.

Stačí mi aj jeden valec a 24,5 Nm krútiaceho momentu, aby som ti ukázala všetky zákutia mesta a vytiahla ťa aj do nepoznaných končín na vidieku. A keď bude treba, zastavím s pomocou dvoch 300 mm kotúčov vpredu a jedného 220 mm vzadu. Keď bude treba brzdiť veľmi silno, postráži nás ABS. Vpredu mám obrátenú vidlicu, takže koleso vždy spoľahlivo skopíruje vozovku. A tvoje sebavedomie porastie s každou zákrutou.

Rovnako tak aj tvoja chuť jazdiť. Do nádrže sa mi zmestí 15 litrov benzínu, čo pri spotrebe do 3,5 l/100 kilákov znamená, že zájdeme aj za hory a doly. Myslím aj na tvoj telefón. Ten si za jazdy môžeš dobíjať z USB konektora. A na mojom prehľadnom displeji podsvietenom oranžovou farbou sa dozvieš všetky potrebné informácie vrátane zaradeného kvaltu či množstva benzínu, ktoré nám zostáva na vyvádzanie.

MOTOR

Objem motora 292 cm3
Typ motora štvortaktný jednovalec DOHC
Maximálny výkon 21 kW (28,5 k) / 8 500 ot./min.
Maximálny krútiaci moment 24,5 Nm / 6 500 ot./min.
Kompresný pomer 11:1
Sekundárny pohon reťazou
Prevodovka manuálna, 6 rýchlostných stupňov
Štartér elektrický
Chladenie vodou
Emisná norma EURO 5
Emisie CO2 75 g/km
Systém dávkovania paliva elektronické vstrekovanie Bosch
Objem nádrže 15 l
Spotreba paliva 3,3 l/100 km
Maximálna rýchlosť 128 km/h

PODVOZOK A BRZDY

Odpruženie vpredu 35 mm Upside-down vidlica, zdvih 100 mm
Odpruženie vzadu kyvná vidlica, nastaviteľný tlmič, zdvih 110 mm
Pneu vpredu 110/70-17
Pneu vzadu 150/60-17
Brzdy vpredu 2x dvojpiestkové strmene, 2× kotúč (ø 300 mm)
Brzdy vzadu jednopiestkový strmeň, 1× kotúč (ø 220 mm)
ABS áno, BOSCH

ROZMERY A HMOTNOSTI

Rozmery (D׊×V) 1 965 × 785 × 1 070 mm
Pohotovostná hmotnosť 170 kg
Výška sedadla 790 mm

PREZRI SI DETAILY

Všetko pod okom

Jazdíš, jazdíš, no občas potrebuješ hodiť očkom či je všetko v poriadku. Či máš dobre zaradené, akú máš výkonovú rezervu, prípadne koľko benzínu ti zostáva v nádrži na šantenie. Na to všetko mám jasnú a dobre čitateľnú odpoveď. Na LCD displeji s dráždivým oranžovým podsvietením.

Ukážem ti cestu

Tma nie je dôvod, aby si prestal jazdiť. Na to, aby si videl skoro ako cez deň, mám predsa LED svetlá. Môžeš mi veriť, nie sú to žiadne chabé sviečky, s tmou sa vedia pekne porátať. A aby nás poriadne videli aj zozadu, mám LED aj tam a v smerovkách.

Bezpečnosť nadovšetko

Obrátená vidlica vpredu, na nej dva kotúče s priemerom 300 mm, pričom každý drvia dva piestiky, vzadu sa jeden piestik opiera o 220 mm kotúč. Pre viac istoty to celé riadi ABS od Boscha. Nehrozí nám žiadne prekvapenie, pred ktorým by sme nevedeli bezpečne a s istotou zastaviť.

Budú o nás vedieť

Okrem toho, aby nás videli, treba, aby nás aj počuli. Preto mám výfuk frajersky vyvedený do strany a zrezaný ešte pred zadnou vidlicou. Aj keď mám iba jeden valec, viem z neho vydať zvuk, ktorý dá všetkým najavo, že teraz ideme my. Neboj, pri všetkej počestnosti.

Bez problémov dosiahneš nohami na zem

Na sedadlo vo výške 790 mm nemusíš byť žiadny dlháň, ani žirafa. Jednoducho zastavíš a v pohode a bez stresu zložíš nohy pevne na zem. Zamatový povrch a spracovanie mojej sedačky nikomu nedovolí prejsť okolo bez toho, aby ma aspoň nepohladil.

Ako vieš počítať?

Keď začínaš jazdiť, chceš najmä natankovať a užívať si každú zákrutu a novo objavený kút mesta. Keďže som predovšetkým pre mladých, dáme si na začiatok jednu malú matematickú hádanku. Do mojej nádrže načapuješ 15 litrov benzínu a ja si z neho cucnem tak 3,3 l na 100 kilákov. Už vieš, ako ďaleko zájdeme?

NASKOČ DO SEDLA

NA STAHNUTIE
Ďalšie modely z tohto radu